Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Warto być poinformowanym, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tego względu każdy bez wyjątku powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale także nie były aż nazbyt napięte. Trudno również ukryć, iż mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo niektórych narządów w brzusznej jamie.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie jak najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego typu niedogodnościach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo każdy z nas powinien wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także istnieje możliwość wykonywania ich. Należy wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}