Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują również w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Z tej racji właściwie każdy z nas powinien w zadowalający sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale także nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz różnorodnych narządów w jamie brzusznej, co trudno również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kwalifikowany sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach niezwykle istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc też istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt dotyczący tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, podczas wprowadzania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}