Argentyna triumfuje - świetny mecz finałowy mundialu w Katarze!

Fenomenalny finałowy mecz mundialu w Katarze - zespół narodowy Argentyny triumfuje!

Ze zniecierpliwieniem futbolowi fani oczekiwali finałowego starcia, które miało odbyć się w niedzielny wieczór. Z pewnością skończone niedawno mistrzostwa świata w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Obserwować mogliśmy mnóstwo widowiskowych obron bramkarzy oraz emocjonujących meczów i pięknych goli. Można nawet powiedzieć, iż sympatycy piłki nożnej w Polsce mogą być uradowani. Narodowa kadra Polska bowiem po po trzydziestu sześciu latach dała radę awansować z fazy grupowej na mistrzostwach świata, co można bez najmniejszych wątpliwości określić swego rodzaju osiągnięciem. Nie zamierzamy się jednak skupiać na wadach polskiej piłki nożnej. W tej chwili dużo bardziej kluczowe jest to, żeby zaprezentować jak doskonałym wydarzeniem był finałowy mecz światowych mistrzostw, które odbywały się w Katarze. Stanęły na przeciw siebie: kadra narodowa Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzowskiego Francja.

Niepodważalną postacią w zespole Argentyny jest Lionel Messi, który przez wielu jest uważany ze najlepszego gracza w dziejach tej dyscypliny. W narodowym zespole Francji za najlepszego uznaje się Mbappe, który wielokrotnie już pokazał na tych mistrzostwach, że pomimo młodego wieku, czeka go nadal mnóstwo triumfów. Starcie finałowe niesamowicie rozpoczęło się dla narodowej kadry Argentyny, która po pierwszej połowie prowadziła wynikiem 2:0, po golach Di Marii a także Leo Messiego. Jednak przebieg tego finału mógł być delikatnie szokujący, gdyż zawodnicy narodowej drużyny Francji totalnie nie mogli odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie wystartowali do ataku i przyniosło to rezultaty. Dwa gole w trakcie dwóch minut zdobył Mbappe, doprowadzając w ten sposób do dogrywki. W dogrywce na prowadzenie znowu wysunęła się narodowa drużyna Argentyny i gdy wydawało się, że jest już po spotkaniu, do akcji ponownie wszedł Kylian Mbappe. Sędzia podyktował jedenastkę, a zawodnik PSG zamienił go na bramkę. Mecz zakończył się rezultatem trzy do trzech. Na sympatyków piłkarskich zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. W karnych skuteczniejsza okazała się narodowa drużyna Argentyny. Takim sposobem Lionel Messi zdobył wszystkie tytuły, jakie mógł wygrać w przeciągu kariery piłkarza. Reprezentacja Francji zajmuje drugą lokatę, jednak na pewno za 4 lata ponownie walczyć będzie o wygranie mundialu z Mbappe w swoich szeregach.