Narodowa kadra Ekwadoru pokonuje reprezentację Kataru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu!

Narodowa kadra Ekwadoru pokonuje reprezentację Kataru w spotkaniu otwarcia światowego czempionatu!

W pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw Kadra Kataru poniosła porażkę z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym meczu mistrzostw świata wynikiem zero do dwóch!

Mundial to futbolowa impreza, która odbywa się co cztery lata. Bez cienia wątpliwości wielbiciele piłkarscy z całej świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny mecz turnieju. W identyczny sposób było przy okazji światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się niesamowicie poprzedzała inauguracyjny mecz. Później jednak przyszedł czas piłki nożnej i futbolowi wielbiciele znajdujący się na stadionie oraz przez telewizorami oczekiwali niezwykłego pojedynku. Już od początku pojedynku emocji nie zabrakło, ponieważ piłkarze Ekwadoru szybko strzelili gola. Już po trzech minutach Valencia trafił do bramki i mogło się zdawać, iż drużyna narodowa Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania postanowił jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w chwili zagrania zawodnik był na spalonym. W tej sytuacji organizatorzy tych mistrzostw mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Mimo anulowania pierwszego gola reprezentacja narodowa Ekwadoru nie miała w planach odpuścić. Zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru atakowali i nieustannie kontrolowali przebieg tego spotkania. Parę minut później w sytuacji oko w oko z golkiperem drużyny narodowej Kataru znalazł się gracz kadry narodowej Ekwadoru i został przez niego sfaulowany. Główny arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Jedenastkę na bramkę zmienił zawodnik narodowej kadry Ekwadoru Valencia. Drużyna Kataru wyglądała źle wobec swoich przeciwników. Nie widać było pomysłu na grę, a bramkarz zespołu Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty. Druga bramka dla gości padła na kwadrans przed końcem I części, a autorem ponownie był Valencia. W trakcie I części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. Obie drużyny w trakcie drugiej połowy wyraźnie obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Ten mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2 do 0 dla Ekwadoru, która bardzo dobrze zaczęła mundial. Kadra narodowa Kataru z kolei jest w tym momencie w ciężkiej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do fazy pucharowej.