Narodowa reprezentacja Czech zwycięża reprezentację narodową Polski w inauguracyjnym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Narodowa reprezentacja Czech zwycięża reprezentację narodową Polski w inauguracyjnym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Przegrana kadry polskiej z czeską drużyną na początek zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Ostatni mundial w wykonaniu polskiej drużyny narodowej nie był za bardzo udany. Oczywiście nasi zawodnicy zdołali awansować do fazy pucharowej, jednakże nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice piłki nożnej z Polski zgodnie uważali, iż zmiana na stanowisku szkoleniowca jest konieczna. I między innymi z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem kadry Polski został Fernando Santos, którego pierwszym poważnym przeciwnikiem była czeska reprezentacja narodowa. To było pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i bardzo istotne było to, by wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra humory w naszej kadrze były fenomenalne, lecz weryfikacja przyszła błyskawicznie. Już po trzech minutach pojedynku czeska kadra narodowa bowiem zdołała strzelić dwie bramki. Zarówno dla graczy, jak i sympatyków zgromadzonych na trybunach w Pradze to był ogromny szok. Od pierwszych minut spotkania zawodnicy czeskiej kadry narodowej prezentowali się dużo lepiej od naszych piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej odsłonie się to odmieni. Narodowa kadra Polska w drugiej połowie spotkania grała trochę lepiej, jednak to czescy piłkarze zdobyli gola numer trzy. Kuchta Jan był zdobywcą trzeciego gola w 64. minucie spotkania. Polscy zawodnicy starali się nadrobić straty, lecz udało im się zdobyć jedynie jedną bramkę na 3 minuty przed końcem pojedynku. Ten mecz w wykonaniu polskiej narodowej drużyny był tragiczny i należy to zaznaczyć. Portugalski selekcjoner Fernando Santos z całą pewnością nie w ten sposób debiut w naszej kadrze. W drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań polska narodowa kadra zmierzy się z reprezentacją Albanii. W tym pojedynku polska narodowa kadra musi zatriumfować.