FC Barcelona ogrywa madrycki Real i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Real przegrywa - Barca wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

W poprzednich sezonach forma rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie i nie da się temu zaprzeczyć. Swego rodzaju zawód mogą czuć fani piłkarscy z Hiszpanii, gdyż pojedynki o to trofeum zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w rozgrywkach o ten puchar toczą bój 4 drużyny, a wygrani par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w finałowym meczu. W obecnym sezonie na przeciw siebie w finale stanęły zespoły Realu Madryt oraz Barcelony. Futbolowi wielbiciele ze Starego Kontynentu mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszej jedenastce zespołu Dumy Katalonii gra kapitan polskiej kadry, a więc Lewandowski.

Tak więc polski piłkarz miał okazję na wygranie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Mnóstwo futbolowych ekspertów przed tym meczem podkreślało, że zdecydowanym faworytem do wygranej jest madrycki Real. Triumfator poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów a także obecny mistrz Hiszpanii to prawdziwa maszyna do wygrywania pojedynków finałowych, dlatego też dużym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich zwycięstwo. Sporą przewagę od pierwszych minut finałowego starcia miała ekipa Barcelony. Zawodnicy fenomenalnie rozumieli się na murawie i bez żadnego problemu konstruowali następne ataki w pobliżu bramki oponenta. Pierwszy gol w tym meczu został strzelony przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który sfinalizował niesamowite dogranie od Lewandowskiego. Do siatki przed końcem pierwszych 45. minut trafił kapitan polskiej narodowej kadry, któremu fantastycznym zgraniem odwdzięczył się Gavi. Wynikiem 2 do 0 dla Barcy zakończyła się pierwsza połowa, a zawodnicy Realu z Madrytu prezentowali się strasznie na tle rywala. W drugiej części wygląd gry się nie zmienił, a 20 minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real strzelił jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. Finalnie starcie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która w ten sposób sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.